ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 9 Aralık 2020

Musa Yılmaz: “STK’lar Ereğli’nin Yükseköğrenimine Ağırlık Vermeli”

00123

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Ereğli’de bulunan STK’ların eğitim konusuna eğilmeleri gerektiğini belirtti.

Ereğli Ajans olarak Ereğli’nin vitrinindeki isimler ile Ereğli üzerine röportajlarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakı’nın başarılı siyasetçisi, Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile Ereğli üzerine sohbet ettik. Musa Yılmaz, Ereğli’de bulunan STK’lara çağrıda bulunarak, Ereğli’nin yükseköğrenim gören gençlerinin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

1983 yılında Ereğli’de doğan Musa Yılmaz, çocukluğunu ve gençliğini, Ereğli’de Yenimahalle olarak bilinen Şinasi Mahallesinde geçirdi. 13 yaşından bu yana siyasetin içerisinde yer alan bir isim olarak, bugün Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı görevini yürütüyor. Avukat ve aynı zamanda iç mimar.

Genç yaşından itibaren Ülkü Ocaklarının çeşitli kademelerinde siyasi faaliyetler yürütmüş olan Musa Yılmaz, Konya Ülkü Ocaklarında ve Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Üniversite öğrenimini gördüğü Doğu Akdeniz Üniversitesi yıllarında da yine siyasetin içerisinde aktif olarak yer aldı. 2017 yılından bu yana da Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ereğli İlçe Başkanlığını yürütüyor.

Siyasi faaliyetlerinin dışında Musa Yılmaz’ın en büyük etkinliği ise futbol. 1997-1999 yılları arasında Ereğli Şekerspor’un başarılı oyuncuları arasında yer alan Musa Yılmaz, futbol hobisini halen ve sevgisini halen sürdürüyor.

MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile yaptığımız söyleşiden göze çarpanlar ise şu şekilde:

-“Cumhur İttifakı’nda MHP’nin Tek Kaygısı Türkiye”-

MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, genç yaşından itibaren siyaset içerisinde yer aldığını söyledi ve 37 yıllık hayatının 24 yılının aktif siyasette geçtiğini belirtti. Cumhur İttifakı ile ilgili olarak da değerlendirmede bulunan MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, cumhur ittifakında MHP’nin tek kaygısının Türkiye olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi, hiçbir çıkar gözetmeden Cumhur İttifakı’nın parçası olmuştur. İttifak hükümetinde, Mili bir duruş sergilendiği sürece de Milliyetçi Hareket, ittifakın bir parçası olacaktır. Suriye konusunda, Azerbaycan konusunda, Kıbrıs konusunda sergilenen milli duruş, MHP’nin ittifakın parçası olmasının en büyük sebeplerindendir. Kıbrıs konusunda kapalı Maraş’ın açılması, bu milli duruşun bir sonucudur” dedi.

MHP’nin, milli bir kaygı içerisinde siyaset yaptığını da vurgulayan Musa Yılmaz, “Bugüne kadar gerek genel merkez politikamızda, gerek il bazında, gerekse ilçe bazında ittifak ruhuna uygun hareket ettik. Az önce de bahsettiğim gibi, ülke idaresinde milli bir duruş sergilendiği sürece Cumhur İttifakı’nın tarafında olacağız ve gerek genel, gerek yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın diğer kanadı olan AK Parti’nin yerel temsilcileri ile halkın önüne çıkacağız” dedi.

-“Ereğli’deki STK’ların Eğitim Noktasında Yoğunlaşmaları Gerekli”-

Ereğli’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının, Ereğli’nin yükseköğrenim gören gençleri üzerine yoğunlaşmaları gerektiğini de ifade eden MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “Ereğli’de ekonomik gücü büyük olan sivil toplum kuruluşlarımız var. Tabi kendi alanlarında çalışmalarını sürdürüyorlar ancak sosyal konularda daha girişken olarak, özellikle Ereğli’nin yükseköğrenim gören, hayatının ilerleyen zamanlarında Ereğli’ye değer katacak olan bölümlerde öğrenim gören öğrencilerimize burs konusuna ağırlık vermelerini gerektiğini düşünüyorum. Ereğli, ekonomik şartları belli olan bir ilçe ve Ereğli’den, Türkiye’nin birçok kentinde birçok kademede görev yapabilecek kapasitede gençlerimiz var. Bu gençlerimizin yükseköğrenim sürelerinin ekonomik olarak desteklenmesi ve eğitim sürelerinin rahatlatılması, hiçbir sivil toplum kuruluşumuza ağır bir yük olmayacaktır” dedi.

-“Siyasetten Sonraki Hedefim Eğitim Üzerine Çalışmalar Yapmak”-

Siyaset sonrasında, yükseköğrenim gören Ereğlili gençlerin ekonomik olarak desteklenmeleri amacı ile çalışmalar yapmayı hedeflediğinin de altını çizen Musa Yılmaz, “Siyasette temel eğilim, memleket için kaygılanma üzerine olmalı. Her gün kafamızı yastığa koyduğumuzda, Ereğli’nin bugününü ve yarınını düşünebildiğimiz zaman memleketi ilerletebiliriz ancak. Bu kentin ileri gelenleri de bunu yapmalı. Ereğli’nin geleceği ile kaygılanmalılar. Ben, Ereğli’nin geleceği ile kaygılanan bir siyasetçiyim. Ve bu kaygılarımın, diğer siyasi parti temsilcileri veya bürokratların kaygıları ile birleşip büyüyerek çözüme doğru gitmesinden yanayım. Siyaset görevimi tamamladığımda, Ereğli’nin yükseköğrenim gören gençlerine ekonomik katkı sağlayabilecek bir oluşum kuracağız ve bu şehrin gençlerinin elinden tutacağım” dedi.

 

fuatsite

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

solreklam
sagreklam1
goktaslarvinc-970x90
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Hazır Site by Uzman Tescil