ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa TÜRKİYE 27 Kasım 2020

Odalar, Dernekler, Birlikler, Kooperatifler İçin Yeni Karar

00123

Dernek Genel Kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının genel kurulları 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelendi.

Ereğli Kaymakamlığı, İl Hıfzıssıhha kurulunun 27 Kasım 2020 tarihli kararı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Konya İl Hıfzıssıhha Kurulunun 27 Kasım 2020 tarihli toplantısında alınan kararlarla ilgili olarak Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, corona virüs tedbirleri kapsamında dernek genel kurulları, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatiflerin genel kurullarının 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelendiği belirtildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde:

  1. 17 Kasım 2020 tarihli ve 31307 sayılı Resmî Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 sayılı Kanunla, Derneklerin genel kurul toplantılarının ertelenmesine dair İçişleri Bakanına yetki veren 7244 sayılı Kanunun 2/ç fıkrasına ekleme yapılarak erteleme yetkisinin üçer aylık sürelerle üç defaya kadar kullanılabileceği hüküm altına alınmıştır. İçişleri Bakanlığınca da 24.11.2020 tarihli onay ile derneklerin genel kurul toplantıları Şubat ayı sonuna kadar ertelenmiş olup, İlimizde de aynı kararın uygulanmasına,
  2. Dernek genel kurullarının ertelenmesine ilişkin durum doğrultusunda, daha önceden 01.12.2020 tarihine kadar yapılmaması kararlaştırılan, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler (barolar ile meslek odaları dahil) tarafından düzenlenecek etkinliklerin (genel kurul toplantıları dahil) 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmesine,

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına,

 Alınan karara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

fuatsite

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

solreklam
sagreklam1
goktaslarvinc-970x90
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Hazır Site by Uzman Tescil