ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 20 Aralık 2020

“Siyaset Nasip İşi, Bugünün Nasip Ettiğini Yerine Getirmek Önemli”

00123

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Ereğlispor oyunculuğundan AK Parti ilçe başkanlığına uzanan yolu Ereğli Ajans’a anlattı.

Bir dönem Ereğlispor’un milli takım seçmelerinde yer alan Zübeyir Dursun, spora çok şey borçlu olduğunu söyledi.

1981 Ereğli doğumlu olan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Ereğli’de tamamladığı ilk ve orta öğreniminin ardından Ereğli’de kendi şirketlerinde çalışmaya başladı. Bugün, ERT televizyonunda yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda bir holding’de üst düzey yönetici olarak iş hayatını sürdürüyor.

Kendi şirketimizde gözümüzü açtık, orada çalışmaya devam ediyoruz diyen Zübeyir Dursun, gençliğinin ilk yıllarında Ereğlispor oyuncusu olarak yeşil sahalarda koşturmuş, hatta milli takım seçmelerine girmiş bir isim…

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ile söyleşimizden göze çarpanlar şu şekilde:

-“Spor Faaliyetlerine Çok Şey Borçluyum, Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tuttu”-

“20 Yaşımda iken Ereğlispor kulübünde oyuncu olarak spor faaliyetlerine başladım. Uzun süre devam ettirdiğim spor faaliyetleri, beni kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğu için spora çok şey borçluyum. Ereğlispor oyunculuğum döneminde milli takım seçmelerinde yer aldım ancak kamp döneminde geçirdiğim kaza ile ayağımın kırılması sonucu kamplara katılamadım ve milli takım yolunda ilerleyemedim. Ereğli; o dönemde spora daha fazla ilgi gösteriyordu. Ereğlispor maçlarında stadyum dolar taşardı. Bugün o ilgiyi zayıflamış görüyoruz. Ereğli’de spor adına üzücü bir durum”

-“Siyaset Hayatına 10 Yıl Önce Atıldım Ama Aslında Aileden Gelen Bir Siyasetçilik Var”-

“Siyasete, AK Parti teşkilatında aktif olarak başladım. Ömer Eğer ve Kadir Düzen başkanlıklarında ilçe yönetiminde yer aldım. 2018 yılında da ilçe başkanlığı görevini devraldım. Siyasete 2011 yılında aktif olarak girdim, 2018 yılında ilçe başkanlığı görevi nasip oldu. Babam Salih Dursun, ANAP döneminden bu yana siyasetin içerisinde aktif olarak yer almış bir isim. Siyasetin içerisinde yoğurulmuş bir aileden geliyorum. Ve aileden gelen siyaset deneyimi sonucunda, siyasetin nasip işi olduğunu söyleyebilirim. Siyasette makam, gerçekten nasip işi. O yüzden, siyasette gelecek kaygısı gütmeden bugünün nasip ettiği makamın hakkını vermek gerekiyor”

-“Siyaset Hayatı İle Birlikte Sosyal Aktivitelere Zaman Ayıramadım”-

Siyasete girmem ile birlikte, özellikle ilçe başkanlığı görevim ile birlikte sosyal aktivitelere zamana ayıramadım. En çok sevdiğim spor faaliyetlerimden bile uzak kaldım. Ama, yukarda da dediğim gibi, bugünün nasip ettiği makamın hakkını verebilmek için çalışmak gerekiyor. Biz, AK Parti teşkilatı olarak Ereğli’nin sorunları üzerine görüşmeler ve talepler için sürekli olarak Ankara ve Konya yolunda yoruluyoruz. Ama yorgunluğun karşılığında, taleplerimizi hizmet olarak getirebildiğimizi görüyoruz ve yorgunluğumuz yerini dinlenmeye bırakıyor

Parti yönetimindeki arkadaşlarımız ile birlikte Ereğli’ye kazanımlar elde edebilmek için sık sık Ankara yolunu aşındırıyoruz. Milletvekilimiz Halil Etyemez’in de, Ankara’daki kapıları Ereğli’ye sonuna kadar açıyor olması bizim Ereğli için mücadelemizi ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz günlerde, Ereğli’nin yerli ürünlerinden olan siyah havuç, şalgam, beyaz kiraz reçel, peynir gibi ürünleri, gerçekleştirdiğimiz meclis ziyaretinde milletvekillerimize ikram ederek tanıtımını sağladık. Ve gördük ki Ereğli üzerine, bugüne kadar başkent düzeyinde bir tanıtım yapılmamış.”

-“Siyaset, Çok Farklı Bir Maraton, Halk Siyasetçiyi Yanında Görmek İstiyor”-

“Biz, siyaseti Ereğli için mücadele olarak görüyoruz. Ve halk, kendisi için yapılan bu mücadelede siyasetçiyi hem kendi yanında görmek istiyor, hem de siyasetçiyi kendisine yakın görmek istiyor. Siyasetçi, halkın bir parçası olmalı ve halka bu duyguyu hissettirirken de samimi olmalı. Biz, halk kaygımızda samimi olduğumuz için halkın tercihi oluyoruz. Mesela yerel seçimlerden sonra bütün mahallelerimizi 3’er kere ziyaret ederek sorunları dinledik. Sorunların çözümü için de ilgili kurumu hemen o anda telefonla arayarak çözümü noktasında gerekenin yapılmasını söyledik. Ve bir siyasetçinin olmazsa olmaz özelliklerinden birisi, vatandaş ihtiyaç duyup aradığında ulaşılabilir olmak çok önemli. Bu özelliği barındırabilmek, siyasetçinin samimiyetini de gösterir. Şunu da söylemek istiyorum ki, benim telefonlarım 24 saat vatandaşa açıktır. Parti teşkilatında kapılarımız vatandaşa açıktır. Parti makamımız halkın kendi makamıdır ve ger gelen vatandaşı ayakta karşılar, kapıya kadar uğurlarım. Çünkü makam onların makamı”

Sjduq.jpg

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Belkaya ve Emirgazi Sallandı

Belkaya ve Emirgazi Sallandı

solreklam
sagreklam1
goktaslarvinc-970x90
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Hazır Site by Uzman Tescil