ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ, GÜNDEM, YAŞAM 18 Aralık 2020

Zübeyir Dursun: “Hizmette Talep ve Takiple, Ereğli Hakettiği Yatırımı Alıyor”

00123

-YATIRIMLAR KONUSUNDA EREĞLİ BÜYÜK KENTLER KATEGORİSİNDE DEĞERLENDİRİLMELİ
-YATIRIMLARI TALEP VE TAKİP EDEREK EREĞLİ’YE KAZANDIRIYORUZ

(Ereğli Ajans – Özel Haber)
(Haber: Mesut Şahin – Bülent Kılınç)

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Ereğli’ye yapılan ve yapılacak olan yatırımların, bugünü değil ileriyi kurtaracak yatırımlar olarak ele aldıklarını ve Ereğli’nin de yatırımlar konusunda büyük kentler kategorisinde ele alınması gerektiğini söyledi. Ereğli’nin, AK Parti iktidarı döneminde hak ettiği yatırımı aldığını da söyleyen Dursun, “İl merkezlerinde olan hizmet kurumları, ilçe bazında Ereğli’de var” dedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, Ereğli Ajans’a yaptığı açıklamada, Ereğli’ye yapılan yatırımların küçük ölçekte değil, Ereğli’nin geleceğini kurtaracak yatırımlar olduğunu söyledi. Özellikle sağ sahil ve sol sahil kapalı sulama sistemlerinin, Ereğli’nin 200 yıl ilerisini kurtaracak büyük bir yatırım olduğuna değinen Dursun; “Ereğli’de yapılan çalışmaları ve yatırımları, Karapınar’a veya Emirgazi’ye yapılanlarla aynı kategoride değerlendirmemek gerekiyor. Ereğli’ye yapılan yatırımlar Ereğli’nin sadece bugününe değil, aynı zamanda yarınına” dedi.

-“Kapalı Sulama Sistemleri Büyük Bir Projedir”-

Kapalı Sulama Sistemi Projelerinin Ereğli için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getiren AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, “466 Milyon TL yatırımlı İvriz Sağ Sahil Kapalı Sulama Sistemi ve 450 Milyon TL yatırımlı Sol Sahil Kapalı Sulama sistemi, Ereğli’nin önümüzdeki 200 yılına yapılmış çok büyük bir yatırımdır. Dünya Bankasının Türkiye’de desteklediği 4 projeden birisi. Üstelik, Dünya Bankası, bir proje devam ederken, aynı şehirde ikinci projeyi kapsamına almaz ama yatırımı talep ettikten sonra takip etmemizin de sonucu olarak, bölge milletvekilimiz Halil Etyemez’in de gayretiyle bu olanak sağlandı” dedi.

-“Hızlı Tren Hattı ve Ereğli’nin 100 Yıllık Elektrik Yükünü Hafifletecek Trafoya Kavuşuyoruz”-

Hızlı tren hattının Ereğli ayağının çalışmalarının sürdüğünü de belirten Zübeyir Dursun, “Bakanımızın belirttiği tarih olan 2022 yılında Ereğli Hızlı Tren hattı tamamlanacak. Bu çalışmalar kapsamında hızlı tren hattının geçeceği güzergâh üzerinde elektrik hatlarının yeraltına alınma çalışması sürüyor. Aynı zamanda Ereğli’nin, önümüzdeki 100 yıllık elektrik yükünü hafifletecek büyük bir trafo merkezi, Aşıklar Mahallesine yapılacak. Trafo dağıtım merkezinin yer tespit çalışmaları tamamlandı. İhale sürecini bekliyoruz.. Bu yatırım da tamamlandığında Ereğli elektrik konusunda büyük rahatlama yaşayacak” dedi.

-“Ereğli’nin İçme Suyu Sorunu Bu Yıl Ortadan Kalkacak”-

Ereğli’de özellikle yaz mevsimlerinde yüksek katlı binalara su ulaşımında yaşanan sıkıntının da bu yıl yaşanmayacağını dile getiren Dursun, “İnsanların su sarfiyatının fazla olduğu yaz dönemlerinde yüksek katlı binalara düşük basınçlı su sorunu da, KOSKİ tarafından yapılan çalışma ile bu yıl ortadan kalkacak” dedi.

-“Cezaevi Konusu Siyasi Malzeme Yapılıyor”-

Ereğli’ye yapılan ikinci cezaevinin Ereğli’ye büyük bir katma değer sağlayacağının altını çizen AK Parti ilçe Başkanı Zübeyir Dursun; “Cezaevi konusu siyasi malzeme konusu yapılıyor ama durum, oluşturulan algı gibi değil. Cezaevi, Ereğli’ye büyük bir katma değer kazandıracak. Cezaevinin gelmesi ile birlikte Ereğli’ye tabur komutanlığı kazandırıldı. Burada görev yapacak olan cezaevi personelinin giderleri, cezaevinin yemek ihtiyaçları veya diğer fiziki ihtiyaçlarının alım satımı, Ereğli’de ekonomik sirkülasyon oluşturacak. Dillendirildiği gibi, cezaevinde yatan hükümlünün çevresindeki olumsuz kişiliklerin Ereğli’ye gelip yerleşecek olmaları sözkonusu değil. Konya’da cezaevini isteyen birçok ilçe vardı. Bu ilçeler için isim bile verebilirim. Ilgın, Karapınar ve Kadınhanı ilçeleri, kendi ilçelerine yapılacak olan cezaevinin Ereğli’ye yapılıyor olmasından dolayı sitemliler ama diğer ilçelerin yatırım olarak gördüğü çalışmayı Ereğli’de siyasi malzeme yaparak karalamak doğru değil” dedi.

-“Ereğli Hak Ettiği Hizmeti Aldı ve Almaya Da Devam Ediyor”-

Ereğli’nin, AK Parti döneminde hak ettiği hizmeti aldığını da dile getiren Zübeyir Dursun, “AK Parti iktidarı döneminde Ereğli, hak ettiği hizmeti aldı, almaya da devam ediyor. Ereğli yatırımları konusunda milletvekilimiz Halil Etyemez’in gayretleri ile parti teşkilatı olarak Ankara ve Konya bazında çalışmalarımızı, ziyaretlerimizi sık sık yapıyoruz. Yukarıda da bahsettiğim gibi, hem milletvekilimiz, hem parti teşkilatımız, yatırımı talep ettikten sonra sıkı bir şekilde takip ediyoruz” dedi.

Ereğli’de bulunan birçok kamu kurumunun ilçe bazında sadece Ereğli’de olduğunu da sözlerine ekleyen Zübeyir Dursun; “SGK Binası, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Polis Mesleki Eğitim Merkezi gibi kurumlar, ilçe bazında Ereğli’de var. Bu gibi kurumların Ereğli’ye kazandırılması gözden kaçmaması gereken hizmetlerdir.  Milletvekilimiz Halil Etyemez’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılığı döneminde Ereğli’ye kazandırılan SGK Binası vatandaşlarımızı Konya yolundan kurtardı. Ereğli’ye yapılan TOKİ konutları, Ereğli’ye yakışır şekilde bir kültür merkezimiz, Ereğli’ye kazandırılan yeni adliye binamız, altyapı olarak da tam teşekküllü yeni Devlet Hastanesi binamız, bunlar Ereğli için birer yatırımdır ve Ereğli bu yatırımlarda şans yakalamıştır. Organize Sanayi bölgemiz karşısında bulunan alana TOKİ tarafından yapılacak olan kamyon garajının arsa tahsisi için yaptığımız girişimler de sonuç verdi. O da en kısa sürede yapılacak. Büyükşehir Belediyemiz, Ereğli’de 2020 yılında yapılan kilitli taş kapasitesini 2021 yılı için 5 kat artırdı. Cinler Mahallemizdeki kanalizasyon sorunu çözülüyor. Cinler Mahallemize 6 milyon TL bütçeli 27 km kanalizasyon ağı çalışmalarımız başladı. Bütün bunlar, AK Parti’nin Ereğli’ye verdiği önemin ve değerin göstergesidir. Bütün bunlar AK Parti iktidarında Ereğli’ye kazandırılan hizmetlerdir” dedi.

Ereğli’ye yapılan hizmetlerin, büyük ölçekte değerlendirilmesi gerektiğini de vurgulayan Zübeyir Dursun, “Bugün Karapınar ilçesine yapılan hükümet konağı, Emirgazi ilçesine yapılan kent konağı gibi hizmetlerle Ereğli’ye yapılan yatırımlar kıyaslanmaması gerekir. Karapınar ilçesinin bugün hükümet konağı binasına ihtiyacı vardır yapılır. Emirgazi’nin kent konağına ihtiyacı vardır yapılır, ama biz Ereğli olarak bina hizmetleri konusunu aştık. Biz Ereğli’ye yatırım peşindeyiz. Ereğli’nin sadece kısa vadesini değil, uzun vadede geleceğine yatırım yapıyoruz” dedi.

-“Hem Milletvekilimiz Hem Parti Teşkilatımız, Ereğli’nin Yararına Olan Her Projede de Belediyenin Yanındayız”-

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’in, Ereğli’ye büyük değer verdiğini de dile getiren Zübeyir Dursun, hem milletvekili Etyemez’in, hem de AK Parti teşkilatının, Ereğli’nin yararına olacak yatırımlar konusunda belediyenin yanında olduklarını söyledi ve “Ereğli Belediyesi Cumhur İttifakı belediyesidir. Ve ittifakın gereği olarak da biz, belediyenin Ereğli’nin yararına yapacağı çalışmalarda yanında yer aldık. Belediyenin çalışmalarında kesinlikle bir engelleme niyetimiz de sözkonusu değil” dedi.

 

fuatsite

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

solreklam
sagreklam1
goktaslarvinc-970x90
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Hazır Site by Uzman Tescil